W dzisiejszych czasach posiadanie auta stało się swego rodzaju standardem, ze względu na potrzebę częstego przemieszczania się w różne miejsca. Auto jest zdecydowanie najbardziej komfortowym środkiem komunikacji i przydaje się szczególnie w przypadku, gdy ktoś mieszka w małej, słabo skomunikowanej miejscowości. Wówczas problem mogą stanowić nawet tak podstawowe czynności, jak zrobienie zakupów lub dojazd do pracy. Nic więc dziwnego, posiadanie auta stało się czymś absolutnie koniecznym dla większości dorosłych osób. W dzisiejszych czasach zakup nowego samochodu nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla najbogatszych, tak jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Atrakcyjne formy finansowania pozwalają na to, by cieszyć się nowym autem bez konieczności wydawania jednorazowo dużej ilości gotówki. Jakie formy finansowania można wyróżnić oraz czym się charakteryzują? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.
Auto na raty a leasing dla firm
Jedną z najbardziej popularnych form finansowania w ostatnich latach stał się leasing. Polega on na tym, że właściciel auta pozwala nam na swobodne użytkowanie samochodu, w zamian za opłacanie comiesięcznej raty określonej w umowie leasingu. Mimo że używamy pojazdu i płacimy za niego co miesiąc, nie jesteśmy jego prawnymi właścicielami. Po zakończeniu okresu leasingu auto możemy wykupić, wówczas staje się ono w stu procentach naszą własnością. Leasing stanowi dość elastyczną formę finansowania, ponieważ wysokość miesięcznej raty można bez problemu dostosować do swoich potrzeb. Na wysokość raty wpływa bowiem kilka czynników. Pierwszym z nich jest wkład własny, czyli początkowa kwota, którą zamierzamy zainwestować w auto. Im wyższy jest wkład własny, tym niższa rata leasingu i odwrotnie. Kolejnym jest długość trwania okresu finansowania. U większości leasingodawców maksymalny okres finansowania to 5 lat, jednak istnieją firmy, które oferują również finansowanie przez 7 lat. Im dłużej trwa okres finansowania, tym niższa jest miesięczna rata. Ostatnim czynnikiem, który ma wpływ na cenę leasingu, jest kwota wykupu, czyli kwota, za którą możemy kupić samochód po zakończeniu okresu finansowania. Bardzo podobnym sposobem finansowania jest kredyt (więcej na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/klient-indywidualny ). Jeśli zdecydujemy się kupić auto na raty poprzez zaciągnięcie kredytu, stajemy się jego prawnymi właścicielami od razu, co stanowi podstawową różnicę między kredytem a leasingiem. Ponadto okres kredytowania może trwać dłużej niż leasing, ponieważ wiele firm oferuje kredyt nawet na 10 lat. Jeśli zależy nam na tym, aby miesięczny koszt użytkowania auta był jak najniższy, warto kupić samochód na raty.
Marka premium z atrakcyjnym systemem finansowania
Na polskich drogach coraz częściej można spotkać samochody marki Cupra. Jest to nowa marka aut, której producent oferuje potencjalnym klientom bardzo atrakcyjne systemy finansowania – sprawdź sam na https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/dla-klienta-indywidualnego.html . Klienci mogą bowiem zakupić samochód na raty oraz skorzystać z klasycznego leasingu. Tak naprawdę obie opcje mają swoje wady i zalety i to, na którą się zdecydujemy, zależy od indywidualnych preferencji. Cupra to podmarka innej znanej marki Seat. Niegdyś Seat posiadał w swojej ofercie model samochodu o takiej nazwie. Dziś jednak wykorzystano tę nazwę do utworzenia zupełnie nowej marki premium. Producent posiada w swojej ofercie kilka ciekawych modeli samochodów takich jak np. Formentor lub Born, czyli elektryczny samochód miejski. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego samochodu, warto odwiedzić stronę producenta i poznać jego ofertę.